Bonnaroo Music & Arts Festival 2013 - Friday June 14th, Day Two Preview #bonnaroo – MVRemix Rock

Bonnaroo Music & Arts Festival 2013 – Friday June 14th, Day Two Preview #bonnaroo

What Stage:
Trombone Shorty & Orleans Avenue 12:30 – 1:30
Local Natives 2:30 – 3:30
Passion Pit 4:30 – 5:30
Wilco 6:30 – 8:00
Paul McCartney 9:00 – 11:30

Which Stage:
Trixie Whitley 12:00 – 1:00
Jason Isbell and the 400 Unit 1:45 – 2:45
Of Monsters and Men 3:30 – 4:45
Grizzly Bear 5:30 – 6:45
The xx 7:30 – 9:00
Wu-Tang Clan 11:30 – 12:45
Pretty Lights 1:30 – 3:15

This Tent:
Sea Wolf 12:15 – 1:15
Calexico 1:45 – 3:00
Glen Hansard 3:30 – 4:45
Foals 5:15 – 6:30
Jim James 7:00 – 8:30
ZZ Top 11:30 – 1:30
Animal Collective 2:00 – 4:00

That Tent:
Bernhoft 12:00 – 1:00
Bombino 1:30 – 2:30
Fatoumata Diawara 3:00 – 4:15
Amadou & Mariam 4:45 – 6:00
John McLaughlin and the 4th Dimension 6:30 – 8:00

The Other Tent:
Reptar 12:30 – 1:30
Charli XCX 2:15 – 3:15
Earl Sweatshirt 4:00 – 5:00
Big K.R.I.T. 5:45 – 6:45
Conspirator 7:30 – 9:00
Wolfgang Gartner 11:30 – 1:00
Porter Robinson 1:30 – 3:00

Bonnaroo Comedy Theatre hosted by IFC:
Chris Gethard, Eric Andre, Nikki Glaser & Cristela Alonzo 12:45 – 2:00
Mike Birbiglia ft. Michael Che 2:30 – 3:45
Daniel Tosh ft. Jerrod Carmichael 4:30 – 5:45
Daniel Tosh ft. Jerrod Carmichael 6:30 – 7:45

New Music On Tap Lounge brewed by Miller Lite:
Alanna Royale 12:00 – 12:50
He’s My Brother, She’s My Sister 1:20 – 2:10
Baxter 2:40 – 3:30
Ryan Montbleau Band 4:00 – 4:50
NOCONA 5:20 – 6:10
Cloney 6:40 – 7:30
Ex-Cops 8:00 – 8:50
Casey Crescenzo (of The Dear Hunter)9:20 – 10:10
Matrimony 10:40 – 11:30
Luxury Liners 12:00 – 12:50

Cafe Where?:
Naia Kete 1:30 – 2:30
Jillette Johnson 3:30 – 4:30
Von Grey 5:30 – 6:30
ON an ON 8:00 – 8:50

Silent Disco:
Passion Pit (DJ Set) 2:30 – 3:30
Vacationer (DJ Set) 4:00 – 6:00
Atta Unsar 6:00 – 8:00
Y Luv (DJ Set) 11:00 – 12:30
DJ Logic 12:30 – 2:30
Jared Dietch 2:30 – 5:00

Sonic Stage:
The Stepkids 12:00 – 12:30
Jonny Fritz 12:45 – 1:15
ALO 1:30 – 2:00
Trombone Shorty & Orleans Avenue 2:15 – 2:45
Sea Wolf 3:00 – 3:30
Milo Greene 3:45 – 4:15
Nicki Bluhm & the Gramblers 4:45 – 5:30
Bombino 5:45 – 6:15
Maps & Atlases 6:30 – 7:00

Solar Stage:
Appalachian Flow Arts (Hula Hooping) 12:20 – 12:40
Johnnyswim 1:00 – 1:45
Wake Owl (Performance & Interview) 2:00 – 2:45
Allen Stone 3:00 – 3:45
He’s My Brother, She’s My Sister 4:00 – 4:45
John Oates (Performance & Interview) 5:00 – 5:45
The Battleholex and Friends Hip Hop Variety Show Breakdancing 6:15 – 7:15
TBD 7:30 – 8:30
The Flavor Savers Beard & Mustache Contest 8:45 – 9:45

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top